• Our Minecraft servers are offline but we will keep this forum online for any community communication. Site permissions for posting could change at a later date but will remain online.

BATTLEGROUNDS Biomic - Our First Map!

Do you want to see this map in MCGamer?

• Yes!

Votes: 9 52.9%
  • No.

Votes: 8 47.1%

• Total voters
    17

Spitzify

Career
Reaction score
282
Its really plain. The houses could be better they're super flat. You should try to add more detail in and outside the houses. You should also try making custom trees.

xFuryy

Spectator
Reaction score
5
Bize Bu Konuda destek çıkanlara Sonsuz Teşekkür Ediyorum Hepiniz Adamın Dibisiniz <3

Coobqwer

Survivor
Reaction score
74
The builds need more detail and the terraforming needs improving. Do this by adding custom trees.

Career
Reaction score
197
Enes3G game nickname ?
Its to plain this map can be done on 1 day you need to make better houses to those houses are really just normal houses nothing really special with them to be honest make some custom trees to some terraforming and this map will be perfect.
Güzel ama yeterli alan yok gibi (?) ve konsept PvP serverlarının mapi gibi. Daha çok şey ekleyin iyi şanslar
I suggest you add a bit more detail. A few more builds wouldn't help as well. Try looking up stuff that you can add on this. The overall concept is decent, and can be improvised upon, but the map definitely needs to be worked on. Good job, and good luck!
Its really plain. The houses could be better they're super flat. You should try to add more detail in and outside the houses. You should also try making custom trees.
Bize Bu Konuda destek çıkanlara Sonsuz Teşekkür Ediyorum Hepiniz Adamın Dibisiniz <3
The builds need more detail and the terraforming needs improving. Do this by adding custom trees.
UPDATE STATUS
Removed all temples
added houses for grass and desert biome
added Big Tree
added mini nether for nether biome
added ice spike for ice biome
check new screenshots​

Gilikbilik

Tribute
Reaction score
4
1.si benim hayır oyu vermem senin benim mapıme hayır oyunu vermenden kaynaklanmıyor sana neden hayır oyu verdiğimi söyliyim;
1.si biomlar büyük fakat çok boş kalmış özellikle çimenler ve kum biomu hayal gücünü çalıştırıp daha iyi şeyler yapabilirsin
2.si çimen biomunda çok fazla çimen var daha kötüsü 2bloklu çimenler var o çimenleri birazdaha azaltırsan daha iyi olur çünkü insanlar önünü göremeye bilir(Evet bu pek sıkıntı olmayabilir) ve 2bloklu çimene vurduğunda çimen kırılmıyor geri geldiği için çimenlerin arasında kapışmak pek hol olmaz.
3.sü bu benim gözümle alakalı fakat benim gibi olanlarda var tabiki hemen açıklıyım renkli camlar göz kapaştırıyor (kendim için söylüyorum düzeltmesende evet oyu veririn) buda açıkcası dikkatimi dağıtabilir ve benim gibi gözü pek iyi olmayanlarda var
Şimdi gelelim mapın güzel kısımların;
1.Büyük bir map ve buda iç bunaltmaz bu bayağı güzel bir avantaj.
2.olarak renkli camlar her ne kadar gözümü kapaştırsada bayağı güzel bir fikir bura bence +1 build
3.olarak buildiniz çok hoş fakat dediğim gibi biomlar biraz boş gözüküyor ama piramizler ve buzdan ağaçlar felan kesinlikle güzel fikirler.
Benim diyeceklerim bu kadar bunlar benim düşüncem umarım hoş karşılarsın ve kavga olmadan anlaşırız.Bu arada sevmediğim kısımlardan 1. ve 2.yi uygularsan bende sana evet oyu veririm ve dediğim gibi bence 4 4lük bir map değil (ki bizimkide 4 4lük değil!)bunları yaparsan (renkli camlar önemli değil) bence çok daha iyi olur vede sana evet oyu veririm

Career
Reaction score
197
1.si biomlar büyük fakat çok boş kalmış özellikle çimenler ve kum biomu hayal gücünü çalıştırıp daha iyi şeyler yapabilirsin
2.si çimen biomunda çok fazla çimen var daha kötüsü 2bloklu çimenler var o çimenleri birazdaha azaltırsan daha iyi olur çünkü insanlar önünü göremeye bilir(Evet bu pek sıkıntı olmayabilir) ve 2bloklu çimene vurduğunda çimen kırılmıyor geri geldiği için çimenlerin arasında kapışmak pek hol olmaz.
3.sü bu benim gözümle alakalı fakat benim gibi olanlarda var tabiki hemen açıklıyım renkli camlar göz kapaştırıyor (kendim için söylüyorum düzeltmesende evet oyu veririn) buda açıkcası dikkatimi dağıtabilir ve benim gibi gözü pek iyi olmayanlarda var
biyomları doldurmaya çalıştım zaten new screenshots spoiler'ından bakabilirsin, battlegrounds'ta zaten 1 bloklu çimenler de kırılmıyor ama yine de çimenleri azaltmaya çalışacağım, gözlerini kapaştırıyorsa chunk'ları düşür :p onunlada uğraşırım öneriler için teşekkürler

Gilikbilik

Tribute
Reaction score
4
biyomları doldurmaya çalıştım zaten new screenshots spoiler'ından bakabilirsin, battlegrounds'ta zaten 1 bloklu çimenler de kırılmıyor ama yine de çimenleri azaltmaya çalışacağım, gözlerini kapaştırıyorsa chunk'ları düşür :p onunlada uğraşırım öneriler için teşekkürler
Önemli değil dostum size başarılar :)

GoktugBerk

Tribute
Reaction score
9
Haritayı indirdim çok boş hiç bi şey yapmamışsınız 3x3 lük bi ev var sadece ve ortada lav deresi olması çok saçma insanlaın kaçacak yeri yok tek büyük olması iyi olmuş camlarda güzel şimdilik daha fazla şey ekleyeceğnizi düşünüp yes diyorum ama eklemezseniz oyumu değiştiririm

Career
Reaction score
197
Haritayı indirdim çok boş hiç bi şey yapmamışsınız 3x3 lük bi ev var sadece ve ortada lav deresi olması çok saçma insanlaın kaçacak yeri yok tek büyük olması iyi olmuş camlarda güzel şimdilik daha fazla şey ekleyeceğnizi düşünüp yes diyorum ama eklemezseniz oyumu değiştiririm
haritayı indirme kardeş ss'lere bak indirme linkindeki harita eski ve tam istenen büyüklükte yapıldı harita yani diğer bg haritaları gibi hiç kaçacak biryer yok deme.

D

DeagleHD

Guest
Yapıları geliştirmen lazım ortalık çok boş , mcgamer maplerinden bakabilirsin ortalıkta açık bir yer yok öyle yapmalısın.

Members online

No members online now.

Forum statistics

Threads
242,193
Members
523,972
Latest member
Atasci