• Our Minecraft servers are offline but we will keep this forum online for any community communication. Site permissions for posting could change at a later date but will remain online.

Guide (Croatian/Serbian/Bosnian) How to Make a Great Report Abuse!

Exzone

District 13
Joined
Jul 21, 2014
Messages
1,922
Reaction score
2,315
Kako napisati izvrsnu 'Prijavu zloupotrebe' ?
Napisao Exzone & pregledao Mauro

Pozdrav svima iz MCGamer zajednice! Danas ću vam na najbolji mogući način pokušati objasniti kako napisati izvrsnu 'Prijavu zloupotrebe' !


Zašto uopće pisati Prijavu zloupotrebe: Nama, kao Staff teamu, mnogo znači vaš trud i volja koju pokazujete pisajući 'Prijavu zloupotrebe' ili bilo što što doprinosi MCGameru kao zajednici! Dok moderiramo i brinemo o Hub-u i ostalim serverima nismo baš u mogućnosti da provedemo 24 sata na kompjuteru kako bismo brinuli o svakom pojedinom igraču na serveru i baš zbog toga će se uvijek pojaviti neki igrač koji će izbjeći ban/mute zbog kršenja pravila. Vi mislite da to što pišete 'Prijave zloupotrebe' ništa ne doprinosi zajednici , ali zapravo mnogo doprinosi, samim time moderatori mogu da banuju mnogo više igrača nego što sami mogu uhvatiti, baš zahvaljujući vama. Stvarno nam mnogo znači to što odvajate svoje dragocjeno vrijeme kako bi doprinjeli zajednici i prijavili igrača koji krši pravila. Ali čak i kada vaša Prijava zloupotrijebe bude odbijena, nemojte da vam to uništi motivaciju i volju za pisanjem daljnih, čak štoviše nek vam da motivaciju za pisanje još mnogo boljih i još mnogo njih. Sretno svima koji prijavljujete zloupotrebu i hvala vam još jednom za doprinosu koji dajete našoj zajednici!

Vjerovatno mislite da tom prijavom nećete doprinijeti zajednici ali nam stvarno time pomažete da se poboljšamo i napredujemo, i zato vas molim da prijavljujete svakoga igrača na kojeg naiđete da krši pravila kao da ste jedan od nas, jedan od članova osobllja. Čak ako vaša prijava bude odbijena molimo vas da ne odustajete i da ne gubite motivaciju jer svaka vaša prihvaćena prijava mnogo doprinosi zajednici! Sretno vam i hvala vam mnogo na pomoći!

Pričati ćemo o tome kako bi ste vi mogli:

  • Srediti i poboljšati 'Prijavu zloupotrijebe'
  • Kako priložiti dokaz korektno i ispravno
  • Na koji način moderatori odgovaraju na prijave zloupotrijebe
Prije nego što počnemo, priložit ću vam uzorak koji treba da koristite pri svakoj prijavi zloupotrijebe:

Ime igrača u igri:
Vrsta igre:
Regija:
Razlog:
Dokaz (Youtube/Imgur):
Ključni dijelovi na videu [Neobavezno]:
Vrijeme, Datum, i Server [Neobavezno]:
Ja [upišite Vaše ime ovdje] prihvaćam da slanjem ove
prijave , poštujem i pridržavam se svih pravila MCGamera
ispravno i prihvaćam to da ne smijem izbrisati ili uraditi
bilo što sa dokazom koji sam priložio jer ću za to biti
odgovoran i kažnjen. Ukoliko iz nekog razloga budem
morao ukloniti dokaz koji sam priložio , obratiti ću se
članu Staff tima.

Ovaj post je isključivo napisan kako bi vama objasnili kako da na najbolji način prijavite bilo kakvu vrstu zlouporebe/zlostavljanja. Kao što možete i sami vidjeti, o zavisnosti vrste zloupotrijebe , mi od vas tražimo da dokaz prinesete isključivo preko Youtube-a i Imgura. Također trebate priložiti neke osnovne podatke o igraču kojega prijavljujete , na primjer:

Ime igrača u igri: xXPrimjerXx
Vrsta igre: SG
Regija: EU
Razlog: Kill Aura
Kada dođete do dijela gdje trebate priložiti vaš dokaz, možete vidjeti kao što je i navedeno "Youtube ili Imgur". Stvarno vam ne možemo objasniti koliko nam je važno da je video dokaz prenesen na Youtube ili slika kao dokaz prenesena na Imgur.

Kada hvatate hakere , trebali biste ih snimiti i uploadovati na Youtube. Kada to radite molim vas da stavite video na "Nenavedeno" :

Ovo omogućuje ljudima koji imaju link na video da ga mogu pogledati i nitko drugi neće moći vidjeti video osim ljudi koji imaju link za njega! Ovo nam omogućuje da lako pristupimo videozapisu bilo kada nam zatreba. Zapamtite, najvažnije je da videozapis uploadujete na Youtube i nigdje drugo, jer videozapisi tu nikada neće biti izbrisani i osoblje će lako moću pristupiti videozapisu kada nam zatreba. Ako bilo gdje drugo postavite vaš videozapis, prijava zloupotrijebe će biti odbijena.

Sada, screenshotovi. Ako uhvatite nekoga da spamuje, preplavljuje chat ili zaobilazi filter itd. molimo vas da dokaz uploadujete na Imgur. Razlog zašto direktno na Imgur je jednostavan. Kada uploadujete preko bilo kojeg drugog programa kao što je Gyazo, Lightshot itd. postoji velika vjerovatnoća da će se taj dokaz nekada u budućnosti izbrisati sa te stranice. Kako god, Imgur ne briše slike za svoje stranice i zbog toga vas molimo da slikovne dokaze uploadujete na Imgur! Ali i ukoliko uploadujete dokaz preko Gyazo itd. igrač će najvjerovatnije biti kažnjen ali vam preporučujemo da uploadate dokaze na Imgur!

Mi, kao osoblje, vam ne možemo opisati koliko nam je važno pravilo ispunjavanje ovog koraka. Jednostavno, na kraju prijave zloupotrijebe vas molimo da prihvatite pravila i uvjete MCGamera . Mi želimo da prihvatite to kako bi ukoliko izbrišete dokaz sa Youtube-a ili Imgura mogli biti pravilno kažnjeni!


Ja [upišite Vaše ime ovdje] prihvaćam da slanjem ove
prijave , poštujem i pridržavam se svih pravila MCGamera
ispravno i prihvaćam to da ne smijem izbrisati ili uraditi
bilo što sa dokazom koji sam priložio jer ću za to biti
odgovoran i kažnjen. Ukoliko iz nekog razloga budem
morao ukloniti dokaz koji sam priložio , obratiti ću se
članu Staff tima.


Ja [Filip] prihvaćam da slanjem ove
prijave , poštujem i pridržavam se svih pravila MCGamera
ispravno i prihvaćam to da ne smijem izbrisati ili uraditi
bilo što sa dokazom koji sam priložio jer ću za to biti
odgovoran i kažnjen. Ukoliko iz nekog razloga budem
morao ukloniti dokaz koji sam priložio , obratiti ću se
članu Staff tima.
I napokon, na samom kraju , ćemo raspraviti o tome kako zapravo Moderatori odgovaraju na prijave zloupotrijebe. Kada je dokaz validan , mi prihvaćamo prijavu i zahvaljujemo se igraču koji je podnio prijavu i naravno kažemo mu da li je igrač Banovan po pravilu ili Mutovan po pravilu, zavisi o pravilu koje je prekršio. MCGamer osoblje mnogo voli vidjeti igrače koji popunjavaju mnogo Prijava zloupotrijebe ali isto tako i igrače koji ih popunjavaju pravilno i do kraja! To podrazumijeva popunjavanje svih potrebnih dijelova prijave i prihvaćanja uvjeta na samome kraju prijave! I nešto najvažnije za vas, zapamtite da igrači koji pravilno popunjavaju prijave i koji postavljaju mnogo prijava mogu biti i nagrađeni vrijednim nagradama za to, pa zato posjetite sljedeći post: http://www.mcgamer.net/threads/introducing-the-mcg-report-abuse-rewards-program-beta.178812/.

I da napokon završimo i ovaj vodič, ukoliko niste u mogućnosti da postavite Prijavu zloupotrijebe ovdje, na forumu, uvijek možete ukucati /report u gejmu i samim time pomoći moderatorima da uhvate igrača kojeg ste prijavili da krši pravila! Hvala vam na pažnji i uživajte na MCGamer mreži! :)


 

Flox

Platinum
Joined
Sep 16, 2014
Messages
279
Reaction score
957
Dobro 'prevedeno' i to..samo MCSG treba vise modova sa Balkana, da se smanji broj hakera kojih znamo svi ima i previse..i da ovako jos nest prevedi za Balkan jer ima dosta igraca a koji ne znaju npr report i to bez ovoga..msm ja imam mnogo reportova ali naravno sve je bilo na Engl. il vama 2ici na ts ili skype ali nekima je ovo potrebno kada imaju prijavu a nezz kako da je iskoriste, sve u svemu dobro je ovo....! :).
 

Exzone

District 13
Joined
Jul 21, 2014
Messages
1,922
Reaction score
2,315
Dobro 'prevedeno' i to..samo MCSG treba vise modova sa Balkana, da se smanji broj hakera kojih znamo svi ima i previse..i da ovako jos nest prevedi za Balkan jer ima dosta igraca a koji ne znaju npr report i to bez ovoga..msm ja imam mnogo reportova ali naravno sve je bilo na Engl. il vama 2ici na ts ili skype ali nekima je ovo potrebno kada imaju prijavu a nezz kako da je iskoriste, sve u svemu dobro je ovo....! :).
Pravila su prevedena i format za prijavu također , a sada i ovo ! :) Ako imate neki prijedlog slobodno predložite
 

Getix

District 13
Joined
May 14, 2015
Messages
3,500
Reaction score
5,591
Opa pa super je ovo! Samo naprijed! :p
 

Members online

Forum statistics

Threads
242,193
Messages
2,449,633
Members
523,972
Latest member
Atasci