• Our Minecraft servers are offline but we will keep this forum online for any community communication. Site permissions for posting could change at a later date but will remain online.

Guide [Romanian] - Report Abuse Template

Sebiix

Career
Joined
Jul 31, 2015
Messages
429
Reaction score
392
Toate Reporturile trebuie sa contina cuvinte adecvate. Din cate am vazut in thread'urile vechi , cred ca e timpul sa fac un ghid pentru voi sa intelegeti mai bine cum sa faceti un Report Abuse .

Thread'ul NU trebuie sa contina injurii aduse celorlalti playeri.

Toate thread'urile au nevoie de dovada ( Poze pentru spammeri / Video-uri cu hackeri ) , daca nu poti sa dovedesti , post'ul vostru va fi sters. Thread'ul dumneavoastra va fi sters in acelasi timp daca nu reusiti sa completati modelul dat. Nu acceptam video-uri editate sau poze taiate / editate. Pentru instructiuni cum sa puneti poze apasati aici .

Niste instructiuni mai bune de a face un Report Abuse le puteti gasi : [Aici]

Titlul thread'ului ar trebui sa fie cam asa :
Numele jucatorului - Motiv ( Un exemplu : LeafyGreenTea - Hacking )

-Copiaza si Completeaza-
Code:
Numele Jucatorului:

Jocul:

Regiune:

Motiv:

Dovada (Youtube/Imgur):

La ce minut[Optional]:

Timp, Data si Server [Optional]:

Eu, [Introdu numele aici], accept  trimitand
acest report ca fiecare termen si servicii ale MCGamerului
sunt urmate la extentul corect si
ca daca dau delete  sau fac ceva prost
cu evidenta pe care o bun, pot sa fiu
pedepsit. Daca trebuie sau dau delete
la dovada , trebuie sa contactez un membru
din staff cat mai repede.
Explicatie :
Numele Jucatorului = Numele celui la care vreti sa ii dati ban.

Jocul = Jocul pe care se desfasoara actiunea

Regiunea = Regiunea pe care se desfasoara actiunea : EU / US / AU .

Motiv = Motivul pentru care vreti sa ii dati ban

Doavada = Evidenta pe care o puneti ca noi sa ii dam ban

La ce minut [Optional]
= Timpul in video cand ati prins un hacker , de exemplu daca trimiteti un video de 10 minute noi ar trebui sa stam tot video'ul sa ne uitam la ce minut se desfasoara actiunea si trebuie sa puneti minutul cand apare hacker-ul "7:31"

Timp, Data si Server
= Exact cum se aude , ora la care faceti poza , data cand faceti poza si serverul pe care jucati cand faceti poza sau filmati. Sa nu uitati sa puneti timezone'ul din care faceti parte pentru ca este foarte important!

Sa nu uitati , ca daca stergeti dovada pe care o puneti in Report Abuse dupa ce ati creeat thread'ul , poate avea consecinte , nu toleram sa faceti asa ceva. Daca va prindem ca ati dat Delete la dovada doar ca sa va ajutati un prieten , veti risca sa fiti banati.

Daca doriti sa stergeti dovada din motive personale cum ar fi sa va curatati PC'ul sau memoria pe care o aveti pentru ca este prea plina si credeti ca va trebui sa il stergeti si de pe youtube , sunteti obligati sa contactati un membru din staff team. Ei va vor da instructiuni ce sa faceti data viitoare daca cumva se va mai intampla si vor repune dovada inainte ca voi sa o stergeti permanent.
 

CipriAC

Diamond
Joined
Oct 31, 2015
Messages
60
Reaction score
4
Mersi mult <333 sper sa iei sr mod , chiar meriti!
 

Quantum
Joined
Nov 21, 2014
Messages
735
Reaction score
2,079
Felicitari, thread-ul asta va ajuta multi playeri romani confuzi.
 

Wolfy

Diamond
Joined
Sep 27, 2015
Messages
650
Reaction score
554
Imi place thread-ul/I like this thread
 

Members online

No members online now.

Forum statistics

Threads
242,193
Messages
2,449,633
Members
523,972
Latest member
Atasci